Як зрозуміти, що дитина ворушиться

Як зрозуміти, що дитина ворушиться

Кожна вагітна з нетерпінням чекає моменту, коли вона зможе почувати руху своєї дитини. В першу вагітність ворушіння починають відчуватися між 20 і 22 тижнями, але деякі жінки клянуться, що вже в 18 тижнів змогли розпізнати знаки, що подаються малюком.

Інструкція

  1. Перші рухи малюка багато вагітних порівнюють зі помахами крил метелика або плескання маленької рибки. Однак обережні дотику легко сплутати з рухом газів усередині кишечника, і лише коли дитина починає відчутно штовхати, ніяких сумнівів не залишається.
  2. На початок моменту ворушінь дитини і справді можна порівняти з акваріумний рибкою. Між 20 і 24 тижнями він ще досить малий, порожнину матки пропонує йому багато місця для гімнастичних вправ, в той же час навколоплідні води гасять його руху, тому дотику виходять швидкоплинними і дуже ніжними.
  3. Відчути їх жінка може за різних обставин. Зазвичай це відбувається вранці після сніданку. Живильні речовини спрямовуються до плоду, дитина починає посилено займатися акробатикою, під час одного зі своїх кульбітів він різкіше звичайного вдаряється об стінки міхура і ось він перший поштовх, який і на поштовх-то не схожий, а більше на обережне дотик.
  4. Деякі вагітні здатні відчути його тільки, якщо живіт в цей час чимось щільно притиснутий. Мама може в цей час бути пристебнутим ременем автівки або лежати на животі.
  5. Якщо руху відчуваються між лобкової кісткою і пупком, а термін вашої вагітності лежить між 18 і 22 тижнями, можете бути впевненими — це «воно».
  6. Якщо ж ворушіння виникають у верхній або бічній частині живота — це не малюк, це всього лише кишечник або будь-який інший орган всередині вас.
  7. Вже через пару тижнів ви можете помітити ритмічні посмикування всередині себе. Не варто їх лякатися, це означає, що у малюка почалася гикавка. Також ви можете помітити, що при гучних звуках дитина починає ворушитися сильніше. У цьому теж немає нічого дивного. Звуки зовні можуть проникати до плоду і навіть лякати його.
  8. До кінця 25 тижня малюк підросте настільки, що його руху вже неможливо ні з чим сплутати. Але може трапитися і так, що він раптом затихне на кілька годин і навіть днів. Це теж цілком нормально. Якщо вас турбує відсутність рухів, зверніться до свого лікаря, щоб той переконався, що з дитиною все гаразд, і розвіяв ваші сумніви.

Корисні поради

Деякі мами стверджують, що їхній малюк починає рухатися активніше, якщо з’їсти що-небудь солодке.