Одяг та аксесуари, виконані з джинсової тканини, завжди були в моді. Це не тільки стильно, але й практично. Потерта «варена» джинса, усипана стразами або прикрашена нашивками і фурнітурою, ніколи не виглядає нудно і сіро. Такі речі легко комбінуються з іншими видами одягу і складають ансамбль із самими вибагливими екземплярами. Переваг у джинсових сумок багато, але головне з них — оригінальність. А річ, зшита власними руками, стане ще й вашої улюбленицею в колекції аксесуарів.
Вам знадобиться
- Швейна машина;
- Нитки, голки, ножиці, шпильки, крейда;
- Квітчаста бавовняна тканина;
- Блискавка;
- Декоративні прикраси, гудзики, фурнітура;
- Пара джинсів, джинсова тканина;
- Стрази, намистини, бейка, стрічки;
- Фарби для декору тканини.
Інструкція
- Візьміть непотрібну пару джинсів. Заздалегідь виперіть та отгладьте річ. За допомогою ножиць відріжте всю тканину до позначки, де закінчується гульфик. Залиште сантиметр на припуски. У вас вийде зовсім коротенька джинсова спідничка, яка і стане основою для сумки.
Тепер візьміть квітчасту бавовняну матерію, яка послужить вам підкладкою. Прикладіть джинсову основу до тканини і обмірте її дрібному або простим олівцем, немов використовуєте шаблон. Квітчасту підкладку зменшите по сантиметру з кожного боку, щоб вона зручно помістилася всередину сумки. Складіть дві деталі тканини лицьовою стороною всередину і сострочіть бічні і нижній шви. Тепер зашейте дно джинсової сумки.
З відрізаних джинсових штанів скроїти ручку. Дві смуги шириною по 5 см, а завдовжки — на ваш розсуд. Ручки теж повинні стати двосторонніми, тому виріжте аналогічні смужки з квітчастій тканини. Складіть деталі, прострочіть, виверніть на обличчя і виконайте декоративну відстрочку по краях.
Акуратно вставте підкладку в сумку, приметайте її вручну голкою з ниткою. Незвичайні ручки рівномірно подколи по верхньому краю аксесуара. Тепер дуже обережно прострочіть всі виріб на швейній машинці. Так як товщина в кілька шарів виявиться немаленькою, строчити повільно і на щільних ділянках проганяйте голку, обертаючи колесо руками, не використовуючи швейну педаль. Вийміть зайву кмітливість.
Сумку можна прикрасити квітчастій стрічкою або бантом, прикріпленим до ручки або кишеньки джинсів. Використовуйте яскраві гудзики і намистини. - Якщо у вас є просто відріз джинсової тканини, виготовте сумку-торбу, з якої зручно ходити за покупками. Пошиття такої моделі схожий з попереднім описом. Різниця полягає в тому, що основу сумки просто потрібно скроїти самостійно.
Розмітьте на тканини 2 прямокутника з розмірами: ширина — 30 см, а висота — 40-50 см. Підкладка у такої моделі є необов’язковим. Прострочив бічний і нижній шви, обробіть їх на оверлок або за допомогою косою бейки. Верхній край підігніть на 2-3 см і відстрочити подвійним декоративним швом. Закріпіть ручки.
Щоб сумка не була нудною, використовуйте фарби по тканині. Нехай на передній частині аксесуара оживають яскраві квіти і красиві метелики. Додайте зелені і півтонів. Дайте фарбі висохнути. Після можна прикріпити до тканини клейові або пришивають стрази. - Третій варіант створення обновки — міні-сумочка для дрібниці або стільникового телефону.
Відсіч з джинсів задні кишені. Вийміть зайві нитки і отпарьте деталі праскою. По верхньому краю пристрочите металеву блискавку, сховавши бейку всередину. З вивороту зістикуйте бічні і нижній шви. Прострочіть і виверніть гаманець «на обличчя» через розстебнуту блискавку. Аксесуар прикрасьте блискучою фурнітурою або величезним декоративним квіткою.
Зверніть увагу
Створюйте аксесуари не поспішаючи, щоб не зіпсувати свій скарб. В іншому випадку доведеться пожертвувати не однією парою джинсів.
Корисні поради
На таких сумках зручно виконувати аплікації з різних тканин за рахунок щільної основи — джинси.