Ви вирішили порадувати свого малюка і влаштувати удома ляльковий театр? Кілька перчаточних ляльок звичайно можна придбати в магазині іграшок, але набагато цікавіше створювати своїх індивідуальних персонажів і розігрувати з ними цілі спектаклі. Зшити таку ляльку-рукавичку зовсім нескладно.
Вам знадобиться
- Голова для ляльки від старої іграшки;
- Тканина на рукавичку;
- Елементи прикраси (вічка, носик, блискітки, стрічки і т.д.);
- Швейна машина, нитки.
Інструкція
- Створіть викрійку для рукавички. Для цього покладіть свою руку (або руку дитини) на папір так, як ніби ви тримаєте ляльку (на голову припадуть вказівний і середній пальці, решта розставлені в сторони — це ручки ляльки). Обведіть олівцем руку з припусками на шви. Пам’ятайте, рукавичка повинна бути достатньо вільною.
- Підберіть м’яку щільну тканину для рукавички. Головна умова — рука не повинна просвічуватися крізь тканину. Добре якщо колір матеріалу відповідає персонажу (рожевий для поросяти, білий для кізоньки). Однак ваш герой може бути і в квітчастому платті і в чорному костюмі мага, тому вибір тканини — це ваш творчий погляд.
- Розкладіть на тканині викрійку. Розкроїти дві однакові деталі: перед і спинку. Складіть деталі лицьовими сторонами всередину і прострочіть. Виверніть готову рукавичку. Діти люблять переодягати ляльок та актори театру тут не виняток. Зробіть персонажу намиста, хустки, фартухи, сорочки або плащі. Дитина, безсумнівно, оцінить гардероб ляльки.
- Зробіть голову ляльки. Найпростіше це використовувати вже готову голову від поламаної іграшки, але іноді цікавіше зробити персонажа самому. Візьміть пластилін і виліпити головку ляльки з шиєю Добре пропрацюйте очі, ніс, губи. Як тільки пластилінова голова буде готова, злегка проморозьте її до застигання. Тверду заготівлю розріжте ножем на дві частини: обличчя і потилицю. У техніці пап’є-маше виготовте дві половинки голови. Вийміть пластилін, з’єднайте дві частини і добре висушіть.
- Розфарбуйте голову. Гуашшю або акриловими фарбами пошарово розфарбуйте голову ляльки. Прорисуйте очі, рот, щічки, бороду або родимки. З хутра, ниток або пряжі спорудите зачіску. Прикрасьте готову голову сережками, тасьмою, намистинками, дротом (залежно від задуманого персонажа).
- З’єднайте дві частини Рукавичкової ляльки. Найпростіше закріпити рукавичку, щільно затягнувши її шнурком або ниткою на шиї ляльки, але ви можете і приклеїти рукавичку спеціальним клеєм. Герой лялькового театру готовий!
Корисні поради
Зовсім необов’язково купувати нову тканину на ляльку. Можна з успіхом використовувати непотрібні клаптики, пряжу, старий одяг дитини.