Повні жінки теж хочуть одягатися красиво і модно. У них є всі можливості бути елегантними і виглядати не просто добре, але навіть розкішно. По відношенню до ефектної жінки з пишними формами ніхто не ризикне вжити слова «товста» або «жирна». Вона може виглядати, як королева, для цього потрібно тільки трохи постаратися.
Вам знадобиться
Тканина
Основна форма
Сантиметрова стрічка
Швейна машинка
Голки
Нитки
Інструкція
-
Оцініть свою фігуру. Повні жінки бувають різними. У одних розкішний пишний бюст, але тонкі ноги і вузький таз. У інших — навпаки, бюста майже немає, але нижня частина важка. У третіх повнота рівномірна. У кожному випадку вибір одягу буде небагато різним. Свої переваги треба знати і всіляко їх підкреслювати.
-
Продумайте фасон. На повній жінці краще виглядає сукня нижче коліна або довге. Але бувають і винятки. Чому б не носити міні-спідницю, якщо пишний бюст поєднується з не дуже вузькими стегнами і стрункими ногами? Не дуже добре виглядають на повних сукні з дуже пишними або сильно розкльошеними спідницями. Краще всього вибрати приталений або прямий силует. Не варто зловживати рюшами й оборками. Карманов теж не повинно бути багато. Особливу увагу приділіть вирізу. Як правило, у повних жінок красива шия і пишний бюст, тому не треба їх ховати, дуже добре буде виглядати декольте або різні цікаві вирізи.
-
Виберіть тканину. Для великих жінок це особливо важливо. Перевагу потрібно віддавати якісним тканинам. Строкатий ситчик — це не для вас. Якщо ви хочете зшити літнє плаття, виберіть льон, щільну бавовняну тканину, яка добре тримає форму. Підійде і тонкий шовк. Краще вибирати однотонні тканини або з дрібним, не дуже помітним малюнком. Не варто купувати тканину у велику клітку або поперечну смужку. Розрахуйте, скільки тканини потрібно. Для дуже повної фігури зазвичай потрібно брати дві довжини при ширині 150 см.
-
Зробіть викрійку. Якщо ви вперше беретеся за шиття і ще не користувалися лекалами, виберіть фасон, який не вимагає особливого уміння моделювати викрійку. Викрійку з журналу, можливо, доведеться трохи скоригувати в залежності від фігури. Для повної фігури найчастіше потрібно збільшити паросток, змінити розмір пройми і оката рукава. Повної жінці особливо важливо враховувати, яка в неї фігура — нормальна, сутула або перегібістая. Для першого варіанту викрійку відповідного розміру коректувати не доведеться, а для другого і третього — обов’язково.
-
Обведіть скориговану викрійку на тканину. Розклад залежить від розміру і від ширини тканини. Але розташовувати деталі потрібно так, щоб вони помістилися на полотні цілком, до того ж по частковій, крім тих, які кроятся по косій.
-
Підготуйте деталі. Змітайте і стачайте деталі коміра і манжет, якщо вони є. У моделях для повних особливо важливо, щоб комір і манжети добре тримали форму. Для цього їх необхідно зміцнити флізеліном.
-
Підготуйте кишені. Накладні кишені не дуже добре виглядають на повній фігурі, краще використовувати прорізні або в швах. Змітайте і стачайте плечові і бокові шви. Приміряйте плаття і скорегуйте його по фігурі. Можливо. знадобиться підрізати перед або спинку — все залежить від типу фігури. Вметайте рукав і знову приміряйте плаття. Важливо, щоб рукав добре сидів, а сукня не сковувало рухів. Не варто використовувати пишні або розкльошені рукави, найкраще виглядає прямий або невелике крильце.
-
Після того як ви вошьете обидва рукави, займіться обробкою горловини. Якщо ви шиєте плаття без коміра, можете поекспериментувати з вирізом. V-подібний виріз обробіть косою бейкой. Але на такому вирізі або на декольте доречні і вузьке мереживо, і скромне шиття, все залежить від фасону сукні і тканини. У довершенні роботи обробіть шви і підігніть низ.
Зверніть увагу
Якщо тканина дорога і сама по собі красива — сміливо обирайте найпростіший фасон.
При обробці низу не покладайтеся на свій вірний очей або інтуїцію. Краще покликати помічника, щоб він рівно підігнув поділ. Якщо розмір великий, найменше відхилення теж здасться більше, ніж воно є насправді.