Плаття-туніка користується попитом в будь-який сезон завдяки своїй універсальності. Його можна поєднувати і з брюками, і з шортами, вписувати в повсякденний стиль або використовувати окремо як коктейльного наряду. Щоб плаття-туніка відповідало всім вашим запитам, зшийте його своїми руками, враховуючи особливості фігури і пристрасті у виборі тканини.
Інструкція
- На папері для викрійки проведіть вертикальний відрізок АБ. Він дорівнює відстані від лінії шиї вниз до бажаної довжини туніки.
- Обчисліть напівобхват стегон, додайте до отриманого числа 3 сантиметри і відкладіть цю відстань на відрізку БВ (він перпендикулярний АБ).
- Ширина горловини може перевищувати обхват голови на 2-3 см або бути значно більше, щоб туніка спадала з одного плеча. Визначившись з цим значенням, поставте крапку Г.
- Від неї відкладіть довжину рукава, щоб він виходив за лінію зап’ястя на 1,5-2 см. цю лінію (ГД) накресліть під невеликим кутом — на рівні середини відрізка відступите вниз на 2,5 см і проведіть через знайдену точку лінію до зап’ястя.
- Ширину рукава позначте буквами ДД1. У підстави це значення вимірюється по фігурі — від лінії талії до того місця, де повинен починатися рукав. Оскільки туніка увазі вільний крій, рукав можна зробити широким. Місце з’єднання рукава з основним полотнищем плавно закруглите.
- Виріжте викрійку і шпильками приколіть її до тканини, потім обведіть дрібному. Виріжте деталі туніки, залишаючи по 3 см припусків для швів.
- Виріз горловини обробіть косою Бейко, поділ підверніть і приметайте вручну, то ж виконайте з манжетами, після чого можна буде прокласти ці шви на машинці і з’єднати деталі туніки.