Саморобний туристське спорядження не втратило актуальності, незважаючи на те, що асортимент наметів, тентів, рюкзаків та інших необхідних у поході речей досить великий. Але не завжди куплені в магазині речі задовольняють вимогам конкретних учасників конкретного подорожі. Тент необхідний, щоб дощ не залив багаття. Невеликий тент може бути необхідний і для деяких конструкцій наметів. Щоб бути впевненим у тому, що тент не підведе, краще пошити його самим з надійних якісних матеріалів.
Вам знадобиться
Каландрировані капрон або каландрировані лавсан
Парашутні стропи або корсажная стрічка
Гумовий клей
Капронові нитки
Бавовняні нитки для намітки
Голки
Швейна машинка
Пластикова пляшка з «талією»
Ножиці
Інструкція
- Розрахуйте кількість тканини. В якому напрямку кроїти каландрує тканина — абсолютно все одно, тому вважайте за площею тенту. Як правило, ширина такої тканини коштує від 140 до 150 см, тому для палія тенту 6х6 знадобиться 24 м такої тканини. Взагалі чим ширше тканина — тим краще, оскільки менше буде швів. Розмітьте тканину на прямокутники довжиною 6 м, плюс невеликий припуск на подгибку по короткій стороні. По довгій стороні у вас кромка, яку обрізати не треба.
- Полотнища, які розташовуватимуться по краях, підігніть 2 рази на 0,7-1 см, замітають і застрочив. Слідкуйте за тим, щоб шви вийшли симетричними.
- У середині у вас теж буде два полотнища. Розкладіть їх поруч, лицьовою стороною вгору і так, щоб поєдналися зрізи майбутнього серединного шва. Знайдіть середину цих зрізів і прожгіте її крапкою. Відріжте пляшку по «талії». Поставте її на середину шва і обведіть так, щоб вийшли рівні півкола на одному і іншому полотнище. Прожгіте півкола, трохи відступивши від наміченої лінії всередину кільця.
- Викроїте з тієї ж тканини або з більш щільної кільце шириною 6-10 см, внутрішній діаметр якого трохи менше «талії» пляшки. Це кільце потрібно для того, щоб закрити шов, яким ви пришиєте пляшку до середини тенту. До потрібного розміру підженете кільце, зробивши 2 поздовжніх розрізу так, щоб припуск щільно облягав пляшку. Пляшка, у свою чергу, необхідна, щоб вставити туди кінець стійки, за допомогою якої ви будете натягувати тент над багаттям.
- Змітайте і сострочіть між собою центральні полотнища, залишивши незашітой середину (приблизно 2 см до отвору і стільки ж після). Ушийте пляшку в отвір. Це найкраще зробити вручну, будь-яким доступним швом. Головне, щоб пляшка сиділа міцно і не випадали. Зверху наклейте закріплює кільце, щоб воно повністю закрило шов. .
- Пристрочите до центральної частини бічні полотнища. Можна підшити тент по периметру, але, оскільки з двох сторін у вас кромка, а з двох інших — обпалена тканина, то можна цього і не робити, тент розвалюватися по ниточці не буде. Але підшиті виріб виглядає акуратніше. Підшивають його, підігнувши двічі на 0,7-1 см.
- Зробіть петлі для розтяжок. Відріжте 4 шматки стропи по 40 см кожен, складіть їх удвічі і настрочив на тент знизу. Якщо є бажання, можна зробити ще по 1 петлі по центру. Проклейте шви гумовим клеєм, щоб в отвори від голки не просочувалася вода. .
Зверніть увагу
Кроїти каландр необхідно паяльником або апаратом для випалювання, розстеливши тканину на великій дошці.
Корисні поради
Тент на швидку руку можна зробити з декількох шматків поліетилену, склеївши їх разом скотчем. Такий тент неміцний, в серйозні походи його брати не можна, але на пікніку цілком може захистити від дощу.