Останнім часом в моду входять деякі елементи національного одягу українців, тому багато хто намагається зшити самостійно будь-яку деталь з національного українського гардероба.
Вам знадобиться
- Груба тканина;
- Вовняна тканина;
- Тасьми;
- Нитки для вишивання.
Інструкція
- Для пошиття сорочки візьміть грубу тканину. Зробіть дві викрійки сорочки без коміра. Зшийте обидві деталі, а комір зберіть в дрібну збірку або обшийте зверху. Рукава сорочки зробіть широкими, зробіть манжети. Вишийте на каймі сорочки та її рукавах національні візерунки. Прикрасьте таким чином місця, де рукава сорочки з’єднуються з плечем.
- Зробіть викрійку дерги (пояса) з трьох полотнищ незабарвленої або чорної тканини, з яких вийде смуга тканини шириною 3 м і довжиною 60-70 см.
- Зробіть дві українські запаски різного кольору, які будуть служити святковим поясом. Одна запаска буде прикривати тулуб позаду, інша — як фартуха. Виготовте її з однотонної вовняної тканини червоного, зеленого або синього кольору.
- З картатої тканини зробіть пояс, який називається плахта. Вишийте його шовковими або шерстяними нитками національним орнаментом.
- Зробіть викрійку і зшийте пряму спідницю з вовняної смугастої тканини.
- Зробіть чотирикутний хустку, що зав’язується ззаду, а кінці опускаються вниз. В якості альтернативи зшийте легку і м’яку шапочку зі шматка тонкої тканини з підрізом на лобі. Підріз зробіть так, щоб на лобі утворювалися дрібні зборки. Прикрасьте шапочку вишивкою.
- Щоб костюм вийшов цілим, зробіть вінок зі штучних або живих квітів, прикрашених стрічкою.
Зверніть увагу
В оздобленні одягу повинна використовуватися тільки вишивка ручної роботи. Обов’язково зшийте головний убір, заміжні українські жінки завжди ходили з покритою головою.
Корисні поради
Не забувайте, що український одяг (поділ і облямівка) обов’язково повинна бути прикрашена національною вишивкою. Жіноча сорочка повинна бути довше чоловічий, хоча їх крій буде однаковим. Плахту можна зшити з шовкової матерії або срібної парчі.