Блуза-сорочка незамінна в жіночому гардеробі. Її можна надіти з брюками, спідницею і сарафаном. Вона може бути з коміром на стійці або з бантом, з довгими або короткими рукавами, з бавовняної або шовкової тканини. Зшити її можна і самій.
Вам знадобиться
- Викрійка;
- Тканина бавовняна, лляна або шовкова;
- Флізелін;
- Швейна машинка;
- Голки та нитки;
- Міліметрівки.
Інструкція
- Зніміть мірки. Вам потрібно знати напівобхват грудей, шиї, довжину вироби, довжину рукава, довжину плеча. Зробіть викрійку. Якщо у вас немає спеціального лекала для сорочки, нічого страшного. У вас напевно вже є основна форма, за якою ви шили сукню. Якщо її немає, зробіть — вона стане в нагоді вам не тільки для блузи-сорочки, а й для виготовлення безлічі інших речей. Побудуйте викрійки полички, спинки і рукавів.
- Вирішіть, чи будете ви шити блузу а-ля чоловіча сорочка або щось жіночне. Для першого варіанту достатньо просто не враховувати виточки на талії. Можна навіть не робити грудні виточки, якщо ви хочете сорочку вільного фасону. Для більш жіночного фасону змоделюйте викрійку — наприклад, приберіть виточки та зробіть блузу з рельєфами. Можна видозмінити рукав, перетворивши його в довгий або короткий «ліхтарик». Не забудьте про те, що на поличках повинно залишитися по 5-7 см на застібку.
- Складіть тканину навпіл по частковій і розкладіть деталі. У вас повинні вийти по 2 деталі полички і рукавів, які повинні бути симетричні одна одній. Для сорочки вільного покрою знадобиться 1 деталь спинки, складена вдвічі. Викроїте манжети. У класичної сорочки вони прямокутні, шириною 14-20 см і довжиною 26-30 см. Не забудьте, що манжети робляться подвійними і кроїти їх потрібно по частковій. Викроїте 2 деталі стійки і 2 деталі коміра. Не забудьте про припуски на шви.
- Підготуйте верхні деталі коміра, стійки і манжет — зміцните їх флізеліном. Складіть разом парні деталі і вирівняйте їх. Складіть деталі коміра лицьовими сторонами один до одного, змістите верхню деталь щодо нижньої вниз на 2 мм і сколите деталі шпилькою по центру. Змітайте і стачайте деталі. Виверніть і відпрасуйте комір.
- Складіть разом лицьовими сторонами деталі стійки, сколите їх шпильками і стачайте по бічних швах. Приметайте і прітачать комір до стійки. Потім проутюжьте шви, виверніть всю конструкцію на лицьову сторону. Відстрочити стійку і комір.
- Складіть лицьовими сторонами кожну з манжет. Змітайте їх, стачайте, проутюжьте шви і виверніть. Відстрочити манжети, відступивши від краю 0,5 см. Можна зробити манжети як з гудзиками, так і з запонками. Для того щоб зробити манжети з запонками, зробіть прорізи для петель. Вони можуть бути як вертикальними, так і горизонтальними. Обмітайте петлі оверлком або вручну петельним швом. Для манжет з гудзиками зробіть по одній петлі так, щоб вони розташовувалися симетрично.
- Підготуйте полички. Підігніть краю, призначені для застібки і проутюжьте. Змітайте і стачайте плечові виточки на спинці. Якщо ви вирішили залишити виточки на грудях, стачайте і їх.
- Складіть 1 деталь полички і спинку лицьовими сторонами один до одного. Змітайте бічний і плечовий шви. Те ж саме зробіть з другої деталлю полички. Проутюжьте шви. Змітайте і стачайте шви рукавів. Поєднайте шов кожного рукава з бічним швом сорочки, вметайте і вшитої обидва рукави.
- Знайдіть середину вирізу спинки і середину стійки рукава. Зіставте їх і сколите шпилькою. Складіть комір і сорочку лицьовими сторонами один до одного. Приметайте і прітачать до вирізу спочатку зовнішню сторону стійки. Відпрасуйте шов. Підігніть нижній зріз внутрішньої сторони стійки. Можна подгиб наметати, щоб вийшов більш рівним. Приметайте стійку, намагаючись потрапляти прямо в шов, який вийшов при сточуванні зовнішнього боку стійки з основними деталями сорочки, після чого прітачать стійку.
- Пришийте манжети. Спочатку приметайте і прітачать зовнішню сторону, потім внутрішню, точно так само, як ви це робили, пришиваючи стійку.
- Обробіть шви оверлком або вручну. Проріжте по правій поличці петлі і обробіть їх. На ліву сторону полички пришийте гудзики.
Корисні поради
Бічні і плечові зрізи можна обробити до того, як ви їх сметани і стачать. Можна обмітати і пройму, і облив рукава — взагалі всі зрізи, які не треба підрізати в процесі.