Як зустрічати наречену


 

Весільний обряд сягає своїм корінням в глибину століть. Ймовірно, навіть в первісному суспільстві був на цей випадок небудь церемоніал, швидше за все, простий і невигадливий. Змінюються часи, а з ними разом і звичаї. Зараз наречену, як правило, не чекають біля РАГСу або церкви, але багато що все-таки збереглося, хоча й перетворилося просто в обряд, традицію.



Інструкція

  1. Наречений і наречена прибувають в храм (або в ЗАГС) порізно, супроводжувані кожен своїми батьками і подружками — так велить традиція. Зараз дотримання її не вважається обов’язковим. У більшості випадків наречений і його друзі приїжджають до будинку нареченої і викуповують її, а потім вже все їдуть в ЗАГС чи до церкви. Як правило, зараз в обряді викупу бере участь і сам наречений.
  2. Приїжджайте до будинку нареченої і починайте «торг» з її подружками. В якості викупу може фігурувати багато чого, в кожному регіоні свої «фішки» — це можуть бути гроші, спиртне, пряники. Вид викупу залежить від фантазії подружок нареченої. Головна умова — гумор і вигадка.
  3. Обряд викупу має великий сакральний зміст — жених повинен довести свої якості, тобто розум, спритність, силу. Проявіть кмітливість: поки ваші товариші відволікають подружок торгом, спробуйте викрасти наречену.
  4. Коли наречена буде викуплена, везіть її в ЗАГС. Деякі молодята воліють їхати в різних машинах, віддаючи данину давнім традиціям. Але якщо ви поїдете разом, нічого страшного не буде, зрештою, це ваш день і ви вирішуєте, як його провести.
  5. Після шлюбної церемонії гості посипають вас зерном, цукерками, пелюстками квітів і монетами. Вважається, що це принесе новій сім’ї багатство і щастя.
  6. Весілля за традицією проходить у володіннях нареченого, але в нинішній час молодята воліють святкувати цей день поза стінами будинку. Щоб не порушувати давніх традицій, ви можете запросити гостей до себе додому, наприклад, відпочити і приготуватися до торжества.
  7. При вході в місце святкування вас зустрічають гості. Ваша мама (або свекруха) підносить коровай на рушнику, тобто вишитому рушнику. Після цього ви з дружиною відкушувати по шматочку хліба, не використовуючи рук. Вважається, що, хто відкусить більший шматок, той і буде панувати в будинку.