Як зварити картоплю

Як зварити картоплю

Як відомо, в Росії картоплю почали вирощувати ще в XVIII столітті, і з тих пір картопля залишається затребуваним продуктом харчування. Картопля, в просторіччі званий «картоплею», дуже корисний, оскільки містить в собі велику кількість корисних речовин. Існує багато різних рецептів приготування картоплі в їжу.

Інструкція

  1. Один із способів смачно поїсти картопля — зварити його. І, здавалося б, що може бути простіше — зварити картоплю, проте зробити це можна кількома способами. Розглянемо два простих, але разом з тим зручних варіанту приготування вареної картоплі.
  2. Перший — зварити картоплю «в мундирах». Для цього нам знадобляться декілька митих картопляних бульб, каструля, вода і сіль. Покладіть картоплю в каструлю, залийте водою і поставте на сильний вогонь, не забувши накрити кришкою. Доведіть воду до кипіння, потім додайте дрібку солі, зменшіть вогонь, і, накривши кришкою знову, продовжуйте варити не менше 15-20 хвилин. Визначити готовність картоплі просто — слід проткнути бульби виделкою або тонким ножем. Якщо вилка або ніж входять в картоплю як в масло, значить пора зливати воду і викладати картоплю.
  3. Другий — зварити картоплю, почистивши її перед цим. Це займе трохи більше часу, зате звариться очищена картопля значно швидше. Процедура варіння очищеної картоплі нічим не відрізняється від варіння картоплі «в мундирах».

Зверніть увагу

Очищений картопля звариться набагато швидше, якщо його попередньо розрізати на дві-три частини, і, поклавши в каструлю, залити водою так, щоб бульби виявилися ледь прикриті водою. Також з звареної таким способом картоплі можна зробити ще одне блюдо — картопляне пюре. Просто потовчіть зварену картоплю додайте в нього теплого молока, масла, і ретельно перемішайте.

Корисні поради

Приготувати картоплю «в мундирах» найчастіше найкращий варіант. Адже щоб зварити картоплю «в мундирах» не потрібно її чистити. А чистити картоплю мало хто любить. Крім того, помічено, що двома-трьома картоплина, звареними «в мундирах» куди швидше наїдаєшся, ніж тією ж кількістю очищеної картоплі. А все тому, що під час варіння неочищений картоплю не віддає частину своїх поживних речовин у воду, а зберігає їх у бульбах.