Як зв’язати планку спицями


 

При в’язанні спицями важливо приділити особливу увагу окремим деталям крою. Іноді від їх виконання виріб повністю перетворюється. Такий функціональний елемент роботи, як планка, може стати не тільки необхідністю, а й головною прикрасою в’язаній моделі. Її можна виконати в єдиному стилі на лінії горловини, поличках і кишенях. Випробуйте різні варіанти в’язання планки — зробіть її гладкою або прикрасьте простим рельєфним візерунком.



Вам знадобиться

— дві прямі петлі;
- Пряжа середньої товщини.

Інструкція

  1. Навчіться правильно розраховувати число петель, необхідних для вив’язування планки. Ваше завдання — набрати таку кількість нитяних дужок, при яких готова в’язана планка не почне збиратися в некрасиві збірки (набрано занадто багато петель!) Або стягувати краю вироби (петель не вистачає!).
        
  2. Спробуйте набрати з пряжі середньої товщини петлі для простої прямої планки. На поперечної кромці полички або спинки витягайте по петельці з кожної нижчестоящої петлі. Для цього введіть спицю під стінки кромки, захопіть робочу нитку і витягніть акуратну дужку.
        
  3. Орієнтуйтеся на ряди кромок петель, якщо набираєте петлі для планки на поздовжньому краї виробу. Для точності розділіть кромку на ділянки в приблизно в 1 см довжиною — в кожен такий відрізок має ввійти по 4 кромок ряду.
        
  4. На кожному сантиметрі кромки в’язаного полотна вам слід набрати по 3 петельки. Зверніть увагу: стінки кромок петель потрібно захоплювати повністю!
  5. Зв’яжіть лицьовій гладдю планку потрібної висоти і закрийте петлі останнього ряду. Ні в якому разі не затягуйте останні петельки занадто туго, щоб не деформувати планку!
        
  6. На місці застібки не забудьте зробити отвори для гудзиків. Для кожного закрийте по 2-3 петлі (в залежності від величини гудзики). У подальшому ряду над вийшов отвором наберіть така ж кількість повітряних петель і продовжуйте роботу.
        
  7. Потренуйтеся у виконанні оригінальної гаптівника планки. Добре виглядає виріб, прикрашене по краях так званим «рисом» (або «перловим візерунком»). Щоб домогтися дрібного «крупчасті» рельєфу, необхідно в першому ряду виконати гумку 1х1 (чергування лицьової і виворітної петель).
  8. У наступному ряду над виворітними петлями в’яжіть лицьові, а над лицьовими — виворітні. Продовжуйте зміщувати узор за зразком.
        

Корисні поради

Якщо ви хочете зв’язати планку еластичною гумкою, при наборі петель по краях деталі рівномірно додавайте додаткові петлі. Вони вив’язуються з протягань між сусідніми петлями. Виконавши кілька рядів планки, обов’язково перевірте — не стягнуто чи полотно, чи немає збірок? Якщо при наборі петель ви зробили неправильні розрахунки, розпустіть роботу і почніть все заново. Інакше самовязанное виріб буде виглядати кустарно.