У психології людина розглядається як мікрокосм, всі риси особистості, характеристики та властивості в якому розподілені по певним закономірностям. Людина — істота досить складне, за його вчинками завжди прагнуть побачити який-небудь таємний сенс, щоб зрозуміти, що являє він собою як особистість.
Інструкція
- Сучасні системи класифікацій психологічних типів, що представляють результати досліджень індивідуальних можливостей і особливостей людини, пов’язані з іменами Г. Айзенка, Л. Дорфмана, Л. Собчик, К. Юнга, К. Бріггс, І. Майерс. Вчинки, світовідчуття, погляди на життя різних людей дозволили виділити два основних їх типи — екстраверти і інтроверти.
- Екстраверсія і інтроверсія — дві протилежні спрямованості, що визначають відмінності людей в їх відношенні до світу, що грунтуються на чотирьох психологічних функціях — мисленні, інтуїції, почуття, відчуття. Обидві спрямованості можуть співіснувати в людині одночасно, але одна з життєвих установок — інтроверсія або екстраверсія — стає домінуючою.
- Екстраверсія передбачає інтерес до зовнішнього світу, інших предметів, людям. Екстраверти говіркі, рухливі, здатні швидко встановлювати відносини, рушійною силою для них є зовнішні фактори. На противагу їм, інтроверти занурені у внутрішній світ, вони споглядальні, стримані, прагнуть до усамітнення, їх інтерес часто зосереджений на них самих.
- Домінуюча функція задає в цілому тон всьому стилю поведінки людини. Виходячи з цього, виділяють вісім основних психологічних типів:
Екстравертний відчуває
Інтровертний відчуває
Екстравертний Інтуїтивний
Інтровертний Інтуїтивний
Екстравертний Відчуває
Інтровертний Відчуває
Екстравертний Розумовий
Інтровертний Розумовий - Від напрямку потоку енергії, повсякденного способу життя, способу прийняття рішень на основі об’єктивних чи суб’єктивних суджень, логіки залежить тип людини. Він функціонує в різноманітті спектру переваг, розвиває свою здатність функціонувати в неприродних для нього сферах, деякі області свідомості, сприйняття розвиваються в процесі життєвих негараздів, випробувань. Все це говорить про те, що не можна укладати людей у певні формули поведінки, можливі комбінації, в контексті яких можуть визначитися природні переваги, переваги і недоліки кожної людини. Цілісний образ включає в себе індивідуальний стиль, спрямованість і силу мотивації, вид міжособистісної поведінки.