В результаті зміни процесу дозрівання фолікула відбувається порушення овуляторних процесів. Кожен вид порушення овуляції потребує індивідуальної схеми стимуляції — якщо овуляція не відбувається, то такі стани потребують коригування.
Інструкція
Методи відновлення стимуляції визначаються причинами, що викликали зміни в циклі, тому необхідно звернутися до фахівця (гінеколога-ендокринолога) і пройти повне обстеження. Перш за все, робляться спроби відновити овуляцію, якщо причина в зовнішніх чинниках або наявності патологічних захворювань. Якщо причиною відсутності овуляції є надлишковий або недостатній вагу, то необхідно нормалізувати показник і іноді цього буває достатньо для відновлення процесу. Порушення в овуляторном циклі можуть викликати запальні та інфекційні захворювання матки або яєчників, тому необхідна своєчасна діагностика та лікування. У ряді випадків допомагає нормалізація гормонального фону і усунення причини, що викликала ці порушення.
Якщо відновлювальні заходи не допомагають, то лікар приймає рішення про стимуляцію овуляції, тобто застосування лікарських препаратів, що впливають на процеси дозрівання фолікулів та овуляції в яєчниках жінки.
Для стимуляції овуляції лікар прописує курс індукторів — гормональних препаратів, які стимулюють дозрівання фолікула (Клостилбегит, менопур та ін.) Випускаються вони в ін’єкціях формі, тому вводити їх потрібно внутрішньом’язово або під шкіру. Перший укол зазвичай призначається в перші дні менструального циклу (залежно від обраного препарату).
Під час терапії періодично проводиться ультразвуковий контроль дозрівання фолікула — це дозволяє вносити зміни в схему стимуляції, міняти препарати, відстежувати кількість зростаючих фолікулів і т.д. У певний момент, коли один з фолікулів досягає потрібного розміру, призначається препарат, що завершує процес дозрівання яйцеклітини — і в наступну добу або двоє у жінки настає овуляція. У цей період планують подружжя може зачати дитину.
Перед проведенням стимуляції овуляції необхідно здати всі аналізи і пройти обстеження обом партнерам — біохімія крові, дослідження органів за допомогою апарату УЗД, бактеріологічні посіви і пр. Щоб забезпечити умови для настання вагітності обов’язково перевіряється прохідність маткових труб і з’ясовується стан матки (відсутність травматизації слизової оболонки, запальних процесів та ін.)